NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Под прожектора Дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, приема заявки на художници от страната и чужбина
2980
Под прожектора

Дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, приема заявки на художници от страната и чужбина

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен. Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен. Кандидатстването за участие е чрез изпращане на цифрови репродукции на творби от желаещите автори. Одобрените от тях ще бъдат уведомени до 10 август, след което трябва да изпратят творбите си до галерията

| 03 Юни 2024, 15:05 ч.
Дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, приема заявки на художници от страната и чужбина
Дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, приема заявки на художници от страната и чужбина
Снимка © Художествена галерия "Илия Бешков"

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен. Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен.

Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър Дюранг (1949-2024) е автор на тази зловещо-смешна история с елементи на черен хумор.

„Мисля, че сме успели да предадем заложеното в драматургията – едновременно свежест и сериозност на тематиката“, казва режисьорът Василена Радева. „Шегуваме се, че това е учебник за всички грешки, които могат да се направят като млад родител. Определено не ми се иска публиката да идват тук като на урок. Напротив. Това, което предполага спектакълът, е публиката да се отпусне, а не да дойде, за да учи“, допълва тя. 

Освен София Бобчева - в ролята на бавачката, в представлението участват актьор

Плоча в памет на проф. Снежина Танковска ще бъде открита на 7 юли 2024 г., неделя, в 16 ч. на ул. „Даскал Манол“ 15А, бл. 9. 

Плочата ще бъде поставена на сградата, където видната театрална режисьорка и педагог живее и твори от 1980 година до 2020 г., съобщават организаторите на събитието - нейни колеги и приятели от Софийския университет „Св. Климент Охридски‘‘.

Изборът на дата съвпада с края на академичната година в НАТФИЗ, където проф. Танковска в продължение на години води класове по актьорство и режисура за драматичен театър. 

Организатор на събитието е инициативна група, в която участват много български театрали, с подкрепата на Съюза на артистите в България (САБ) и с разрешението на Столичен общински съвет.

Професор Снежина Танковска (1951-2020г.) е български режисьор, дългогодишен преподавател и педагог

Изложбата  „За пейзажа в скулптурата“ ще бъде открита на 9 юли в галерия-книжарница „София прес“. Автор на експозицията е Света Атанасова, съобщават организаторите.

Проектът се реализира като награда на галерия-книжарница „София прес“ за участието на авторката в Националната изложба-конкурса за живопис и скулптура 2023 г. на СБХ, по инициатива на г-н Тодор Стайков. Изложбата ще може да видите до 29 юли, уточняват от екипа.

„Суровият, жив, дори някак невротичен интерес към дивата непосредствена природа е постоянно присъстващ и добре разпознаваем мотив в работите на Светослава Атанасова. Изборът и употребата на временни, естествени материали като гипс, дърво, глина, слама, коноп, тиня, восък и др., които бързо се разграждат и не остават трайни следи след себе си, говори достатъчно за цялостния патос на нейното творчество. В произведенията на Света Атанасова „пр

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Бижутата са много неща, не само декорация, каза Николай Сърдъмов, който твори в сферата на бижутерията, изящното изкуство и модния дизайн. 

Казва, че му е приятно, когато види някого с бижу, изработено от него. Творецът има и такива накити, които му липсват, след като ги продаде. 

„Обикновено са последните неща, които правя. Те са ми любими още, още им се радвам“, разказва той. Но отбелязва, че се радва, когато бъдат носени бижутата му. „Виждам, че някои са толкова носени, че вече са се разкривили и смазали, което също е готино, защото човекът си ги носи“, отбелязва той.

ЕКСПЕРИМЕНТИ

Сърдъмов разказва, че обича да експериментира не само с формите, а и с материалите. 

„Имам една серия бижута от вътрешна гума на колелета.  Преди години спечелих награда от Съюза на българските художници за нови материали и технолог

Кандидатстването за участие е чрез изпращане на цифрови репродукции на творби от желаещите автори. Одобрените от тях ще бъдат уведомени до 10 август, след което трябва да изпратят творбите си до галерията.

Селектираните творби ще бъдат представени в изложба при откриване на биеналето на 25 октомври. Тогава ще бъдат обявени и отличените автори в категориите живопис, графика, скулптура, както и за млад автор (до 35 години). От номинираните се определят носителите на останалите отличия: Голяма награда на Община Плевен, която дава право на носителя й да подреди самостоятелна изложба по време на следващото издание на биеналето; награда на Съюза на българските художници; на Международна фондация „Св. св. Кирил и Методий”; на журито; за чуждестранен автор.

Международното биенале на малките форми се провежда вече повече от 20 години в Плевен. В изложбата от селектирани творби по време на единадесетото му издание бяха представени 250 автори. Носител на Голямата награда на Община Плевен тогава стана Николай Гърков, керамика.

Международното биенале на малките форми се организира от Община Плевен, галерия "Илия Бешков", Министерството на културата, Съюза на българските художници, Международната фондация "Св. сСв. Кирил и Методий" и Представителството на Съюза на българските художници – Плевен.

Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център.

Изложба с „говорещи” картини на Чудомир, творчески ателиета и концерт на Ивайло Колев бяха част от програмата на честването.

Посетителите на "Безистена" имаха възможност да разгледат гостуващата изложба „Оживелите нашенци“ на Литературно -художествения музей „Чудомир“ в Казанлък.

С помощта на мобилно приложение картините на писателя и художник Димитър Чорбаджийски – Чудомир, „проговарят“, като представят изобразените герои в характерни за тях ситуации, монолози и диалози от разказите и анекдотите му.

Експозицията, включваща 20 платна с добавена реалност, ще остане в залата на "Безистена" до 4 ноември.

В следобедните часове пространството около емблематичната

От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите.

Сред хедлайнерите на фестивала са Михаела Филева, D2 и Дичо, както и „Сленг“ с Владо Михайлов и Атанас Колев.

„Фестивалът ще предложи не само музика, но и множество спортни и творчески занимания. В безплатната спортна зона професионални треньори ще мотивират всички за активен начин на живот чрез демонстрации и открити тренировки в над 20 спортни дисциплини, подходящи за всички възрасти. Посетителите ще имат възможността да участват в различни игри с награди, а за най-малките е подготвена богата палитра от еко- и образователни занимания“, разказват организаторите.

„Музейко” ще предложи забавни научни

Във Велико Търново бе възстановено сграфито пано на около половин век, посветено на Велчовата завера. 

То е с площ близо 67 квадратни метра, като шест от тях изцяло липсваха, а също така имаше опасност целият стенопис да рухне. Възстановителните дейности започнаха на 13 май и продължиха два месеца и половина.

Екипът, който изпълни задачата, е от Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". Ръководител на групата бе доц. д-р Милен Джановски, а негови помощници - асистентът му докторант Христо Христов и студентът Теодор Атанасов. В продължение на около 20 дни участие в дейностите взе и синът на автора на стенописа – Христо Гелов, който пристигна от Испания, където живее.

Ръководителят на екипа доц. д-р Милен Джановски разказа, че секторът под падналата мазилка е бил отлепен от стената и при по-силен вятър е има

Джаз изпълнителят Васил Петров ще открие 20-ия Есенен салон на изкуствата "Пловдив 2024", съобщиха от отдел "Култура" на Община Пловдив.

Официалното откриване е на първи септември на Античния театър с концерта на музиканта „30 години в музиката. The Best of Васил Петров“. 

Форумът е най-големият културен формат под тепетата, който обединява в себе фестивали и събития от всички жанрове – музика, театър, танц, литература, визуални изкуства, изложби, арт инсталации и много други. 

Традиционен организатор на салона е Община Пловдив в партньорство с културни институти, творчески гилдии, културни оператори и многобройни артисти. 

С концерта си в Пловдив Васил Петров отбелязва три десетилетия на сцена. По този повод той е подготвил за почитателите на романтичната музика специална вълнуваща програма, включваща избрани песни от широкия му репертоар, п

Изложба „Керамиката – начин на живот“ ще бъде представена по повод 80 години от рождението на проф. Ивана Енева (1944-2022).

Откриването е на 3 септември в галерия „Академия“, съобщават от Националната художествена академия (НХА).

Заглавието на експозицията е вдъхновено от думите на проф. Енева: „За мен керамиката е начин на живот, а Академията – моя съдба“.

Ивана Енева е художник-изследовател в областта на керамиката, професор в Националната художествена академия, първата жена заместник-ректор на НХА и първата жена професор по керамика в България.

„В творбите си тя търси нова модерна образност, основана на изключителните интегрални свойства на глината да се свързва с други материали – стъкло, метал, хартия – с нови трайни пластични и естетически характеристики. Забележителни са нейните п

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
Ателиерният салон на българския художник Румен Саздов със заглавие: "Крехки същества и металургия на любовта" беше открит тази седмица в галерията на Българския културен институт в ...
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“, съобщават от театралната работилница. Първото представление ще се играе на 30 септември. Ко ...
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Под прожектора
2980
Под прожектора

Дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, приема заявки на художници от страната и чужбина

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен.Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен.

| 03 Юни 2024, 15:05 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, приема заявки на художници от страната и чужбина
Дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, приема заявки на художници от страната и чужбина
Снимка © Художествена галерия "Илия Бешков"

До 20 юли се приемат заявки на художници от страната и чужбина за участие в дванадесетото издание на Международното биенале на малките форми, което се провежда в Плевен. Това се посочва в статута на творческия форум, публикуван на официалната страница във фейсбук на Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен.

Кандидатстването за участие е чрез изпращане на цифрови репродукции на творби от желаещите автори. Одобрените от тях ще бъдат уведомени до 10 август, след което трябва да изпратят творбите си до галерията.

Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър Дюранг (1949-2024) е автор на тази зловещо-смешна история с елементи на черен хумор.

„Мисля, че сме успели да предадем заложеното в драматургията – едновременно свежест и сериозност на тематиката“, казва режисьорът Василена Радева. „Шегуваме се, че това е учебник за всички грешки, които могат да се направят като млад родител. Определено не ми се иска публиката да идват тук като на урок. Напротив. Това, което предполага спектакълът, е публиката да се отпусне, а не да дойде, за да учи“, допълва тя. 

Освен София Бобчева - в ролята на бавачката, в представлението участват актьор

Плоча в памет на проф. Снежина Танковска ще бъде открита на 7 юли 2024 г., неделя, в 16 ч. на ул. „Даскал Манол“ 15А, бл. 9. 

Плочата ще бъде поставена на сградата, където видната театрална режисьорка и педагог живее и твори от 1980 година до 2020 г., съобщават организаторите на събитието - нейни колеги и приятели от Софийския университет „Св. Климент Охридски‘‘.

Изборът на дата съвпада с края на академичната година в НАТФИЗ, където проф. Танковска в продължение на години води класове по актьорство и режисура за драматичен театър. 

Организатор на събитието е инициативна група, в която участват много български театрали, с подкрепата на Съюза на артистите в България (САБ) и с разрешението на Столичен общински съвет.

Професор Снежина Танковска (1951-2020г.) е български режисьор, дългогодишен преподавател и педагог

Изложбата  „За пейзажа в скулптурата“ ще бъде открита на 9 юли в галерия-книжарница „София прес“. Автор на експозицията е Света Атанасова, съобщават организаторите.

Проектът се реализира като награда на галерия-книжарница „София прес“ за участието на авторката в Националната изложба-конкурса за живопис и скулптура 2023 г. на СБХ, по инициатива на г-н Тодор Стайков. Изложбата ще може да видите до 29 юли, уточняват от екипа.

„Суровият, жив, дори някак невротичен интерес към дивата непосредствена природа е постоянно присъстващ и добре разпознаваем мотив в работите на Светослава Атанасова. Изборът и употребата на временни, естествени материали като гипс, дърво, глина, слама, коноп, тиня, восък и др., които бързо се разграждат и не остават трайни следи след себе си, говори достатъчно за цялостния патос на нейното творчество. В произведенията на Света Атанасова „пр

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Бижутата са много неща, не само декорация, каза Николай Сърдъмов, който твори в сферата на бижутерията, изящното изкуство и модния дизайн. 

Казва, че му е приятно, когато види някого с бижу, изработено от него. Творецът има и такива накити, които му липсват, след като ги продаде. 

„Обикновено са последните неща, които правя. Те са ми любими още, още им се радвам“, разказва той. Но отбелязва, че се радва, когато бъдат носени бижутата му. „Виждам, че някои са толкова носени, че вече са се разкривили и смазали, което също е готино, защото човекът си ги носи“, отбелязва той.

ЕКСПЕРИМЕНТИ

Сърдъмов разказва, че обича да експериментира не само с формите, а и с материалите. 

„Имам една серия бижута от вътрешна гума на колелета.  Преди години спечелих награда от Съюза на българските художници за нови материали и технолог

Селектираните творби ще бъдат представени в изложба при откриване на биеналето на 25 октомври. Тогава ще бъдат обявени и отличените автори в категориите живопис, графика, скулптура, както и за млад автор (до 35 години). От номинираните се определят носителите на останалите отличия: Голяма награда на Община Плевен, която дава право на носителя й да подреди самостоятелна изложба по време на следващото издание на биеналето; награда на Съюза на българските художници; на Международна фондация „Св. св. Кирил и Методий”; на журито; за чуждестранен автор.

Международното биенале на малките форми се провежда вече повече от 20 години в Плевен. В изложбата от селектирани творби по време на единадесетото му издание бяха представени 250 автори. Носител на Голямата награда на Община Плевен тогава стана Николай Гърков, керамика.

Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център.

Изложба с „говорещи” картини на Чудомир, творчески ателиета и концерт на Ивайло Колев бяха част от програмата на честването.

Посетителите на "Безистена" имаха възможност да разгледат гостуващата изложба „Оживелите нашенци“ на Литературно -художествения музей „Чудомир“ в Казанлък.

С помощта на мобилно приложение картините на писателя и художник Димитър Чорбаджийски – Чудомир, „проговарят“, като представят изобразените герои в характерни за тях ситуации, монолози и диалози от разказите и анекдотите му.

Експозицията, включваща 20 платна с добавена реалност, ще остане в залата на "Безистена" до 4 ноември.

В следобедните часове пространството около емблематичната

От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите.

Сред хедлайнерите на фестивала са Михаела Филева, D2 и Дичо, както и „Сленг“ с Владо Михайлов и Атанас Колев.

„Фестивалът ще предложи не само музика, но и множество спортни и творчески занимания. В безплатната спортна зона професионални треньори ще мотивират всички за активен начин на живот чрез демонстрации и открити тренировки в над 20 спортни дисциплини, подходящи за всички възрасти. Посетителите ще имат възможността да участват в различни игри с награди, а за най-малките е подготвена богата палитра от еко- и образователни занимания“, разказват организаторите.

„Музейко” ще предложи забавни научни

Във Велико Търново бе възстановено сграфито пано на около половин век, посветено на Велчовата завера. 

То е с площ близо 67 квадратни метра, като шест от тях изцяло липсваха, а също така имаше опасност целият стенопис да рухне. Възстановителните дейности започнаха на 13 май и продължиха два месеца и половина.

Екипът, който изпълни задачата, е от Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". Ръководител на групата бе доц. д-р Милен Джановски, а негови помощници - асистентът му докторант Христо Христов и студентът Теодор Атанасов. В продължение на около 20 дни участие в дейностите взе и синът на автора на стенописа – Христо Гелов, който пристигна от Испания, където живее.

Ръководителят на екипа доц. д-р Милен Джановски разказа, че секторът под падналата мазилка е бил отлепен от стената и при по-силен вятър е има

Джаз изпълнителят Васил Петров ще открие 20-ия Есенен салон на изкуствата "Пловдив 2024", съобщиха от отдел "Култура" на Община Пловдив.

Официалното откриване е на първи септември на Античния театър с концерта на музиканта „30 години в музиката. The Best of Васил Петров“. 

Форумът е най-големият културен формат под тепетата, който обединява в себе фестивали и събития от всички жанрове – музика, театър, танц, литература, визуални изкуства, изложби, арт инсталации и много други. 

Традиционен организатор на салона е Община Пловдив в партньорство с културни институти, творчески гилдии, културни оператори и многобройни артисти. 

С концерта си в Пловдив Васил Петров отбелязва три десетилетия на сцена. По този повод той е подготвил за почитателите на романтичната музика специална вълнуваща програма, включваща избрани песни от широкия му репертоар, п

Изложба „Керамиката – начин на живот“ ще бъде представена по повод 80 години от рождението на проф. Ивана Енева (1944-2022).

Откриването е на 3 септември в галерия „Академия“, съобщават от Националната художествена академия (НХА).

Заглавието на експозицията е вдъхновено от думите на проф. Енева: „За мен керамиката е начин на живот, а Академията – моя съдба“.

Ивана Енева е художник-изследовател в областта на керамиката, професор в Националната художествена академия, първата жена заместник-ректор на НХА и първата жена професор по керамика в България.

„В творбите си тя търси нова модерна образност, основана на изключителните интегрални свойства на глината да се свързва с други материали – стъкло, метал, хартия – с нови трайни пластични и естетически характеристики. Забележителни са нейните п

Международното биенале на малките форми се организира от Община Плевен, галерия "Илия Бешков", Министерството на културата, Съюза на българските художници, Международната фондация "Св. сСв. Кирил и Методий" и Представителството на Съюза на българските художници – Плевен.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.